Akran Destek Merkezi Hakkında

KOLT Tutoring Center, tüm Koç Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz bireysel ders hizmetleri sunmaktadır. Programı görmek için buraya tıklayın.

KOLT Özel Ders Merkezi, tüm Koç Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz, bireysel ders hizmetleri sunmaktadır. Öğrencilerin programdan faydalanmaları için randevu almasına gerek yoktur. İlk gelen öğrenci, ilk sırada destek almaktadır. 

Matematik, fizik, kimya, psikoloji, temel ve ileri akademik yazma, temel gibi ortak dersler için kapsamlı ders saatleri mevcuttur. KOLT ayrıca öğrencilerin ara sınav ve final sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak için grup çalışması oturumları sunar. Yüksek talep gören kurslar için mevcut olan KOLT çalışma salonları, öğrencilerin ödevleri ve sınav hazırlıklarını eğitmene yakın erişimle baş etmeleri için açık bir çalışma alanı sağlar.

Akran Destek Hizmeti yalnızca fakülte onaylı kurslar için sunulur. Eğitmenler, dersin profesörünün izin verdiği çerçevede danışan öğrencilere destek sunabilir. 

KOLT eğitmenleri, fakülte tarafından aday gösterilir veya öğretim üyeleri ile işbirliği içinde seçilir. Öğretmen olarak hizmet vermeye uygun olmaları için, kursta A + / A / A- almış olmaları ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmaları gerekir. KOLT’ta öğretmen olarak hizmet etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen “Eğitmen Olmak İçin Başvurun” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun bir ders desteği bulmak için “Güncel Programımız” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Dersiniz için eğitmen desteği almak isteyen bir öğretim üyesi iseniz, lütfen kolt@ku.edu.tr  adresinden KOLT ile iletişime geçiniz.

Şu anda Eğitim Merkezi tarafından kapsanmayan bir kursta yardıma ihtiyaç duyan bir öğrenciyseniz, KOLT personeli ile görüşmek ve ders desteği için düzenlemeler yapmak için LIB Z06’ya uğrayabilir ya da kolt@ku.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Öğrenciler ve öğretim üyeleri ayrıca bir yardım talebi için KOLT ofisini arayabilir veya kolt@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirler.

 

Neden Katılmalıyım?

Akran Destek Merkezi, öğrenciler için “akran yardımı” veya “akran eğitimi” hizmeti vermektedir. Öğrenciler fikirlerini başkalarıyla paylaşarak ve akranlarından öğrenebilecekleri etkinliklere katılarak öğrenmelerini geliştirirler. Başkalarıyla işbirliği içinde çalışmak, geri bildirim alıp vermek ve kendi öğrenme becerilerini değerlendirmek, akran öğrenme etkinliklerine katılarak geliştirilebilir.

Nasıl Katılabilirim?

Eğitmenlerimiz sizi hem yüz yüze hem de Zoom aracılığıyla uzaktan destekleyecektir.

Programda belirtilen saatlerde KOLT ofisini ziyaret edip, yüz yüze görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaktan olan saatlere katılmak için, KU Kimliğinizle Zoom uygulamasına giriş yaptıktan sonra, Koç Üniversitesi’ndeki öğrencilere adlarını arayarak ya da programda belirtilen görüşme linkinden ulaşabilirsiniz.

Eğitmenler aşağıdaki bağlantıda verilen programa göre, belirtilen süre boyunca Zoom’da aktif olacaklardır. Destek hizmetlerinde ilk gelen öğrenci önceliklidir, daha sonra gelecek öğrenciler sıra ile eğitmen görüşmelerini gerçekleştirebilirler.

Yüz yüze yapılan seanslara katılmak için, programda belirtilen saatlerde KOLT’u ziyaret edebilirsiniz.

Programda belirtilen süre içinde öğretmene ulaşamazsanız lütfen kolt@ku.edu.tr  adresine e-posta ile bildiriniz.

Güncel Program

KOLT, kurslara şahsen gelemeyen öğrencilerin destek hizmetlerimize uzaktan erişimlerine olanak tanıyan çevrimiçi ders hizmetleri sunmaktadır. Öğrenciler Zoom aracılığıyla eğitmenler ile canlı iletişim oturumuna katılabilirler. E-derslerimize, ek yazılım veya uygulama indirmeye gerek kalmadan birden fazla cihazda görüntülü görüşme ve ekran paylaşımı deneyimleri sağlayan çevrimiçi bir toplantı platformu olan Zoom aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Yaz 2022 Güncel Programı

 

Akran Destekçisi Olmak İçin Başvurun

KOLT eğitmenleri, fakülte tarafından aday gösterilir veya öğretim üyeleri ile işbirliği içinde seçilir. Öğretmen olarak hizmet vermeye hak kazanmak için, kursta A + / A / A- almış ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmaları gerekir. Akran destekçisi olarak hizmet etmek için, akran destekçisi olmak istediğiniz dersin profesörüne danıştıktan sonra KOLT ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu hizmet etmekle ilgileniyorsanız, kolt@ku.edu.tr adresine e-posta göndererek veya ofisimize uğrayarak (LIB Z06) KOLT ile iletişime geçebilirsiniz.