Dönem Ortası Ders

Dönem ortası ders değerlendirme süreci

Dönem ortasında yapılan ders değerlendirmesi 15 dk. sürmektedir ve normal ders saatinin son 15 dk.sında yapılmaktadır. Değerlendirme sırasında, öğrencilerden dürüst anonim cevaplar alınmasını sağlamak için öğretim üyesinin sınıfta olmamasını rica ediyoruz. Öğrencilere öncelikle bireysel olarak derste neyin iyi gittiğini, derste geliştirilmesini istedikleri noktaları ve ders hakkında iletilmesini istedikleri ek konuları soruyoruz. Daha sonra hedef gruplar şeklinde öğrencilerden küçük gruplar oluşturmalarını ve belirttikleri noktaları kendi aralarında tartışmalarını istiyoruz. Bu tartışmalardan sonra da paylaştıkları fikirlerini belirtmeleri için tüm gruplar ile  ortak bir tartışma ortamı yaratıyoruz.

Sınıf içinde alınan bireysel cevapları ve tartışma sırasında aldığımız notları birleştirerek sadece öğretim üyesi ile paylaştığımız geribildirim raporunu oluşturuyoruz. Öğretim üyesine bu rapor sürecin ardından birkaç gün içinde ulaştırılıyor ve raporu isterse bizimle tartışabiliyor ve dersin geliştirilmesine uygun olacağını düşündüğü değişiklikleri yapabiliyor. Bu rapor gizlilik esasına dayanmaktadır ve herhangi bir akademik veya idari birim ile paylaşılmamaktadır.

Dönem ortası ders değerlendirme sürecini planlamak için lütfen tıklayın ve KU hesabınız ile giriş yapın. Eğer izin ekranı ile karşılaşıyorsanız, lütfen tıklayın. KU hesabınız ile giriş yaptıktan sonra tekrar deneyin.