KOLT 101 – Akademik Beceri Geliştirme Dersi

KOLT 101- Akademik Beceri Geliştirme dersi akademik anlamda zorluk çeken ve akademik başarısını arttırmak isteyen öğrencilere yönelik olarak tasarlanmıştır.

KOLT 101- Akademik Beceri Geliştirme dersi akademik anlamda zorluk çeken ve akademik başarısını arttırmak isteyen öğrencilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Dersin temel amacı, öğrencilere hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları akademik becerileri tanıtarak ve uygulatarak öz düzenleme yapabilmelerine ve akademik başarılarını arttırmalarına yardımcı olmaktır.

Derste yer alan konulardan bazıları şunlardır:

  • Akademik Başarı
  • Etkili Ders Çalışma
  • Öz-Düzenleme
  • Etkili Okuma
  • Etkili Not Alma
  • Sınava Hazırlık
  • Öğrenmenin İlkeleri

Detaylı bilgi için KOLT 101 İzlencesini inceleyiniz.


Geçmiş Dönem KOLT 101 Öğrenci Görüşleri

“KOLT 101 dersi Koç Üniversitesi’nde aldığım en verimli ve en keyifli derslerden biriydi. Sosyal hayatımı ve akademik hayatımı planlama konusunda pek çok yararlı bilgi edindim ve edinimlerimi kolayca uygulayabildim. Tüm Koç Üniversitesi öğrencilerine fırsat bulurlarsa bu dersi almalarını öneririm.”
B.K. (Güz 2016)

“Ben zaten daha önceki KOLT 101 öğrencilerinin yorumlarını okuyup dersin içeriğini öğrenmiştim. Dersin işlenişi diğer derslerimizden farklıydı. Durağan değil; bizim de aktif olarak yer aldığımız bir şekilde ilerledi. Keşke okula ilk girdiğimde alsaydım!”
İ.E.A. (Güz 2016)

“Sunum korkusu olan bir insanken finalde yaptığım sunumda korkularımın ve stresimin azaldığını gördüm.”
G.M. (Güz 2016)

“Derste nasıl not tutulur hiç bilmiyordum. Her şeyi yazmaya çalışıp derste anlatılanlara odaklanamıyordum. KOLT 101 dersini aldıktan sonra her şeyi yazmak zorunda olmadığımı, sadece etkili bir şekilde anafikirleri yazmanın yeterli olduğunu öğrendim.”
P.T. (Güz 2016)